Home » בוטוקס

בוטוקס

בוטוקסבוטוקס נהפך לשם דבר בכל מה שקשור להעלמת קמטים מהפנים. עצם היותו מהיר, ללא כאבים רבים ולא יקר במיוחד גרמו לו להיות התחום הכי מבוקש במכוני האסתטיקה. בוטוקס הוא שמו המסחרי של החומר בוטאלין טוקסין. חומר זה פותח בעבר לשם בעיות רפואיות של השרירים כגון: עין עצלה ופזילה. המהפכה הקוסמטית שלו החלה בשנת 2002 כאשר משרד הבריאות האמריקאי (FDA) אישר שימוש שלו לצרכים קוסמטיים.

בוטוקס נגד קמטים

הבוטוקס מתאים במיוחד לקמטי ההבעה של הפנים. בפעולות היומיומיות האדם מפעיל בכל רגע את שרירי הפנים. הבעות כמו: חיוך, כעס, עצב, פליאה, ריכוז ודיבור משתפות את כל שרירי הפנים. הפעלת השרירים גורמת להיווצרותם של קמטי ההבעה ועם השנים חלה הזדקנות בעור, כאשר הקמטים נהפכים לגדולים, עמוקים ובולטים יותר.

הבוטוקס פועל על השרירים בצורה של הרדמה והרפיה. החומר מוזרק לתוך השריר שממנו נובע קמט ההבעה ומרדים אותו חלקית וכך השריר מונע פחות, דבר שגורם למראה חלק וצעיר יותר. האזור הנפוץ ביותר לטיפול הוא אזור המצח ומסביב לעיניים. המצח מקבל את רוב קמטי ההבעה שבולטים במידה ניכרת. אזורים נוספים שהתפתחו עם השנים הם אזורי הצוואר, סנטר ושפתיים.

ישנה נטייה להתבלבל בין הזרקת סיליקון או חומרים מנפחים אחרים לשפתיים ובין הזרקת הבוטוקס שמטרתה שונה לגמרי. מטרת הזרקתו היא בעיקר כדי לטשטש את הקמטים שנוצרים מסביב לפה, תופעה שכיחה אצל אנשים מעשנים שמאמצים את השרירים הללו.

מטרה נוספת היא שינוי מבנה השפתיים אצל אנשים שהם בעלי שפתיים נפולות שמושכות למטה. החומר יכול לגרום להעלאת השפה ומראה ישר. מכיוון שתחום זה חדש למדי יש צורך וזהירות ובבחירה מוקפדת של הרופא המטפל.

בוטוקס – היעדר תופעות לוואי

הבוטוקס תפס את מקומ בתחום הטיפולים האתסטיים בעיקר בשל היעדר תופעות לוואי חריפות. הוא אחד מהחומרים הבטוחים ביותר לשימוש. תופעות הלוואי אחרי טיפול יכולות להסתמן באדמומיות, כאבי ראש קלים והרגשה של שפעת. תופעות אלה עוברות לאחר כמה ימים מועטים.

לאחרונה, נעשו מחקרים ברחבי העולם שגילו שבנוסף לטיפול הקוסמטי של הבוטוקס, אנשים מעידים על ירידה בכאבי הראש ועל עלייה במצב הרוח. תוצאות אלה הביאו את החוקרים לפתח תרופות נגד מיגרנה המבוססות על הבוטאלין טוקסין, ובהקשר למצבי הרוח יש המפרשים שזה בגלל השינוי החיצוני ויש המפרשים שזה עקב היותו מרגיע את השריר מה שגורם לשליחת אותות של רוגע למוח.

הליך הטיפול בבוטוקס

הטיפול של הבוטוקס הינו קצר ומהיר. המטופל עובר סקירה רפואית מוקדמת לשם הורדת סיכון של אלרגיה וחוסר התאמה. ההזרקה לוקחת בין 10 דקות לרבע שעה שבמהלכה האזור מאולחש, כך שהמטופל אינו מרגיש בהזרקה כלל. למרות היותו טיפול פשוט, קיימת חשיבות רבה למי שעושה אותה ולרמת המקצועיות שלו. הצלחת הטיפול תלויה ברופא וניסיונו בתחום, לכן לא כדאי להתפשר על איכויות הקליניקה.

עלות הטיפול בבוטוקס היא בין 800-1000 שקלים לאזור. הבוטוקס אינו משפיע על כל הפנים, אלא רק על האזור שטופל. הטיפול מחזיק בין שלושה חודשים לחצי שנה כך שהוא בהחלט לא חד פעמי ודורש תחזוק של לפחות פעמיים בשנה.

לא רק נשים נהנות מפלאי הבוטוקס, אלא גם גברים. עם העלאת המודעות העצמית לטיפולי אנטי אייג'ינג ואסטטיקה אצל הגברים, החלו גם טיפולי הזרקת בוטוקס אצלם. הטיפול הוא אותו טיפול כמו אצל הנשים, כאשר ההבדל היחיד הוא מינון החומר המוזרק. בשביל להעביר את הקמטים אצל הגברים, ישנו צורך בכמות גדולה יותר של חומר לשם הרדמת השריר, דבר זה מעלה לרוב את עלות הטיפול. לסיכום, ניתן לראות שמיליוני מטופלים בעולם לא טועים. למי שהיופי ומראה צעיר חשובים לו, הבוטוקס בהחלט יכול לעזור, לשפר ולהעלים.

* הבהרה: בוטוקס הינו סימן מסחר רשום של חברת אלרגן והינו למעשה השם המסחרי של בוטוליניום טוקסין. בעלי האתר אינם קשורים לאלרגן או בוטוקס

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר