Home » הוספיס

הוספיס

הוספיסהוספיס הינו טיפול המוענק לחולים או קשישים אשר מצבם הרפואי מוגדר ללא מרפא. טיפול הוספיטלי ניתן לקבל הן בבתי חולים בעלי מחלקת הוספיס והן בביתו של החולה. במהלך הטיפול התומך מקבלים החולים עזרה רפואית, תמיכה נפשית ועוברים הכנה על ידי בעלי מקצוע בהתמודדות עם סיום חייהם.

הוספיס ביתי מאפשר לקשישים אשר מצבם הבריאותי הגיע אל שלביו האחרונים, לסיים את חייהם בביתם ביחד עם בני המשפחה האהובים עליהם ובסביבה מוכרת. הן הוספיס ביתי והן אשפוז הוספיס בבית החולים ממומנים על ידי קופות החולים השונות.

מחלקות הוספיס בבתי החולים

מחלקות ההוספיס בבתי החולים נראות כבית חמים ונעים המשרה אווירה רגועה וטובה. ניתן לראות מחלקות הוספיס בעלות סלון, גינה, מרפסת, חדר אוכל מרווח ועוד. כל הפינות מסודרות כך שיהיה נעים ונוח לשבת בהן, לשוחח, לנוח ולשהות בנעימים ככל שניתן.

יחד עם זאת כל המקומות זמינים מיידית לטיפול רפואי במידת הצורך והצוות הרפואי נוכח וזמין באופן אמפטי לכל צורך או בקשה. המטרה של הצוות הרפואי הוא להפוך את הזמן שנותר לחולה לנוח ונעים ככל האפשר. הקשישים הנמצאים במחלקות אלו אינם חשים בדידות ואינם מרגישים לבד עם מחלתם.

במשך כל השהות יש אנשים הסובבים אותם, אם זה בני משפחתם, אם זה הצוות הרפואי המיומן ואם זה הקשישים הנוספים שנמצאים איתם באותה מחלקה. חוסר הבדידות יכול להקל על הקשיש בימיו האחרונים ולעזור לו לקבל את הפרידה מהחיים בצורה קלה יותר. קבוצות מפגש מובנות יכולות להוות מקום לפורקן הפחדים, הזדהות ושיתוף בתחושת הכאב.

הוספיס ביתי

חולים רבים כמו גם קשישים מעדיפים לסיים את חייהם בביתם ביחד עם בני משפחתם ובמקום המוכר והאהוב עליהם. הבית הוא מקום מנחם, תומך ומוכר ונחשב בעיני רבים כמקום מכובד יותר למות בו מאשר בית החולים. הוספיס ביתי נוצר במטרה לעזור לקשישים אלו ולבני משפחתם לעבור את התקופה הקשה הזו. הן הקשישים והן בני המשפחה זקוקים לעזרה פיזית ונפשית.

שירותי הוספיס ביתי מספקים את כל השירותים להם נזקקת המשפחה ומלווה אותם לאורך כל תהליך הפרידה. במסגרת זו מגיע צוות רפואי נרחב לביתו של הקשיש- רופאים גריאטריים, אחיות, עובדים סוציאלים, אנשי דת, תרפיסטים שונים ועוד.

לקשיש מוצמד רופא אישי המגיע פעם בשבוע באופן קבוע, אחיות אשר זמינות 24 שעות בתורנות ואפשרות לקרוא לעזרה מכל תחום בכל שעה ובכל זמן. הצוות נמצא בכוננות במיוחד לשם כך למשך כל התקופה למתן תמיכה רפואית ונפשית במטרה לעזור לכל בני המשפחה לעבור את הפרידה בצורה הנכונה ביותר.

טיפול פליאטיבי

טיפול פליאטיבי ניתן במסגרת טיפול ההוספיס הביתי והאישפוזי. טיפול פליאטיבי הינו טיפול אשר שם דגש על שיפור איכות החיים של החולים ובני משפחתם המתמודדים עם מחלה חשוכת מרפא ( סרטן סופני, אלצהיימר וכדומה) או לקשישים אשר נמצאים לקראת סוף חייהם. מטרת הטיפול להקל על הכאבים ועל הסבל הפיזי והנפשי שמלווה את הפרידה.

הטיפול יכול לכלול טיפול תרפיסטי, רפואי, פיזיותרפיסטי, מתן משככי כאבים, תרופות נרקוטיות ועוד. הצוות הרפואי נותן מענה לכל שאלה של בני המשפחה וממליץ על שירותי הטיפול הנכונים והמתאימים עבור המטופל. הצוות מיומן לעזור גם בכל הקשור לבירוקרטיה, למילוי טפסים, ציוד טכנולוגי מומלץ, עזרים רפואיים שונים ולכל השאלות הרפואיות הרבות שצצות במהלך התקופה.

לסיכום, הוספיס הינה שיטת טיפול אשר מטרתה להפוך את רגעיו האחרונים של המטופל לנעימים יותר וכואבים פחות. שיטה זו עוזרת למטופל ולבני משפחתו להתכונן לקראת הפרידה מן החיים בצורה נכונה ושלמה יותר.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר