Home » הידרותרפיה לגיל הזהב

הידרותרפיה לגיל הזהב

הידרותרפיה לגיל הזהבעם הגיע גיל זקנה אנו מתחילים לסבול מבעיות שונות, בעיות תזונה והפרעות מנטאליות, כתוצאה מהיחלשות הגוף כולו ומערכת השרירים. פעמים רבות אדם מבוגר מתקשה לבצע פעולות גופניות מאומצות כמו: לרוץ בכול יום, לבצע הליכות ארוכות או ללכת למכון כושר, לכן טיפול הידרותראפי –  טיפול פיזיותרפי במים יכול לסייע לאנשים בגיל הזקנה ואם לא לפתור אותם מבעיותיהם, לפחות להקל עליהם.

הידרותרפיה

הידרותרפיה הנעשית במים חמימים ונעימים, היא למעשה סוג של פיזיותרפיה, רק שהיא כאמור מיושמת בתוך מי בריכה תוך ניצול מעלות ויתרונות המים למען המטופלים. הידרותרפיה מיועדת גם לנכים ומוגבלים פיזית וכן לילדים עם מוגבלויות ועיכוב התפתחותי.

בתוך המים קיים לחץ הידרוסטאטי המסייע לכאבי מפרקים, שרירים, פצעים, בעיות גב ועוד. המים יכולים לרפא גם בעיות פיזיות וגם בעיות מנטאליות בשל כוח הריפוי שלהם. טבילה במים חמימים ונעימים גורמת לתחושת הרפיה ושחרור, וכאשר הגוף צף במים הוא משתחרר ממשקלו הטבעי ומביא להקלה על מערכת השלד ולריכוך של שרירים ורקמות.

הידרותרפיה מסייעת בתהליכי שיקום שונים ( שיקום נוירולגי, שיקום אורטופדי ועוד) ולכאבים גם כתוצאה מתאונות או טראומות. למים כוח מסייע. בתוך הבריכה ההידרותרפית ניתן ליצור אפקטים מלאכותיים של מערבולת, זרמים נגדיים, ואלה עוזרים לגוף להרפות ולהירפא.

כוחם של המים עוזרים לטיפול ביכולת התנועה, להפעלת מפרקים ושרירים, לטיפול בבעיות שיווי משקל, כאבי גב, פריצת דיסק, חולשות שרירים ועוד. ככול שאנו מתבגרים חלים בגופינו שינויים רבים כגון ניוון בעמוד השדרה, מה שמביא למחלות והפרעות בטונוס השרירים ומשפיע על התפקוד הכללי.

מי שהיה רגיל לפני צאתו לגמלאות, לשבת אל מול שולחן המחשב שעות מרובות, או שרוב עבודתו נעשתה בישיבה, מועד לפורענות ולשחיקה של עצמות השלד והסחוס ולכן הידרותרפיה בריאה וחיונית עבורו. היא מטפלת בנפש וגוף האדם כמכלול, מסייעת להפחתת לחצים במקומות בהם קיימת רגישות של העצב ומסייעת לשרירים ולשלד.

טיפולי הידרותרפיה בבריכה טיפולית

הידרותרפיה לגיל הזהב מתבצעת בבריכה שאיננה בריכה רגילה, אלא בריכה טיפולית, עם מים חמימים ובעלי השפעה מרגיעה, והטיפול הנעשה בהם הוא טיפול פיזיותרפי שיקומי, רק שכאמור, למים עצמם השפעה מועילה ומסייעת והטיפול שונה מהטיפול הרגיל מחוץ למי הבריכה.

למבוגרים המתקשים בפעילות גופנית בשל סיבות אובייקטיביות של הגיל, מדובר על מקום אידיאלי לטיפול בבעיות פיזיות ואפילו לבריכה יש את העוצמה והכוח לסייע במצבים מנטאליים בעיתיים המאפיינים את גיל הזקנה. כיום, הטיפול ההידרותרפי הפך להיות מאוד פופולארי, לא רק בקרב חולים וקשישים, אלא גם בקרב אנשים צעירים ובריאים שגילו את סגולותיה של הבריכה הטיפולית.

הידרותרפיה לגיל הזהב – באילו בעיות ניתן לטפל?

הנה רשימה קצרה, אך לא מלאה של המחלות והבעיות בהן ניתן לטפל:

פרקינסון – הטיפול במים מסייע לחולי הפרקינסון בשיפור איכות החיים שלהם. בבריכה נערכים עימם תרגילי יציבה, תרגילי שיווי משקל, תרגילי חיזוק שרירים, מוטוריקה עדינה והרפיה. כמו כן מאמנים אותם לשלוט מבחינה מוטורית על הגפיים, תרגילי נשימה ותרגילי הליכה (בליווי מד צעדים לספירת כמות הצעדים).

מחלות נוספות בהן ניתן לטפל למעט פרקינסון הן טרשת נפוצה, דלקות במפרקים וטיפולים פיזיותרפיים לאנשים אשר עברו ניתוחי מפרק ירך, מחלות שרירים, פוליו, פיברומיאלגיה, בעיות התפתחות אצל ילדים, פגיעות ראש ופציעות לאחר תאונה, שיקום לאחר ניתוחי גב, ניתוחים בכתף, ניתוחי ברכיים, שבץ מוחי ופגיעות בעמוד השדרה.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר