Home » העצמה נשית בגיל השלישי

העצמה נשית בגיל השלישי

גיל מתקדם זה כבר לא מה שהיה פעם. אם בעבר "סבתא" זו הייתה מילה שבאה ביחד עם דאגה לנכדים או מקסימום סריגה או מפגשי ברידג', כיום זה לא חייב להיות חזות הכל. הגיל השלישי פותח פתח לאין ספור אפשרויות. אין ספור הישגים וסיפוקים. וכדי להפוך את התקופה הזאת לחיובית, מוצלחת ופורייה, כדאי להבין על קצה המזלג מהי העצמה נשית, האם היא אפשרית בגיל השלישי ומה יכול לעזור להשיג העצמה שכזאת. 

נפתחו לפנייך המון אפשרויות

הסביבה והמציאות השתנו לבלי הכר. יש כיום המון אפשרויות הפתוחות לבנות הגיל השלישי. אפשר להשלים הרבה פערים, מהסיבה הפשוטה – שפעם היה הרבה "בלתי אפשרי" או "מה יגידו" וכיום זה כבר לא חייב להיות כך. אישה שמתקרבת לגיל השלישי או כבר נמצאת שם, יכולה להיות חלק מהמהפך. 

בסביבה שבה נשים צעירות יותר או צעירות פחות שוברות עוד ועוד תקרות זכוכית, אין שום סיבה שבנות הזהב תישארנה מאחור. כל אישה יכולה לשאוף יותר, לתרום לסביבתה או לתרום לעצמה – סיפוק, ידע, הצלחה, התגברות על חסמים ועוד ועוד. 

מדוע העצמה חשובה גם בגיל השלישי

העצמה בגיל השלישי, בפרט למין הנשי, חשובה בכמה רמות. קודם כל, זו התקופה בחיים בה מי שהייתה אישה, רעיה, אם, יכולה לפרוץ הרבה מאוד גבולות. היא יכולה סוף כל סוף להשקיע בעצמה. אם היא רק רוצה היא יכולה להשקיע ברצונותיה הכמוסים, יכולה להוביל את עצמה אל מה שתמיד חלמה ולא יכלה להשיג. 

כל אישה יכולה לשאוב הרבה אושר, מכך שהיא מכירה בעצמה יכולות חדשות או יכולה להשיג לפתע השכלה, חברים חדשים או פשוט להרגיש אושר או שלמות עצמית. העצמה שכזאת חשובה גם מבחינה חברתית רחבה, כי כל אישה שמרשה לעצמה להשיג יותר, גם בגיל די מתקדם, מעניקה השראה לאחרות. שוויון, אושר, סיפוק, ביטחון עצמי – לכל הדברים הללו אין גיל. אלה ערכים חשובים מאין כמותם.  

תסמני לך מטרות

כדי להשיג העצמה נשית בגיל השלישי, נוכל להציע לך כמה דרכים יעילות. אם יש לך מטרות שפעם חשבת עליהם אך לא חשבת שזה אפשרי, סמני והגדירי לעצמך מה יעשה לך טוב. את כבר לא עובדת, נמצאת בפנסיה ויש לך את כל הזמן לעשות כל מה שתרצי. רצית לרכוש השכלה ולא יכולת? עכשיו את יכולה. רצית ללמוד נגינה או פיתוח קול? בגיל השלישי אפשר להצטרף לחוגים או למסגרות שונות. כיום קיימים מגוון שירותים קהילתיים לאוכלוסייה זו. רוצה להרגיש סיפוק מעשיה חברתית? חפשי ארגון חברתי שבו תוכלי לתרום מניסיונך ומיכולותיך והנתינה החשובה לך. 

התחברי לאנשים שנותנים לך כוח

העצמה נשית בגיל השלישי איננה ברורה מאליה לכל אישה. יתכן שאת מרגישה שהחיים לא תמיד היו הוגנים כלפייך ואולי יש דברים שאפשר עליהם להצטער, אבל במקום לשקוע בצער או במחשבות כמו "מה היה אילו", קבלי טיפ מדהים. חפשי אנשים (בדגש על נשים) שנותנים לך כוח, נשים מעוררות השראה, צרפי לחוג החברתי שלך נשים מלאות אנרגיה, שמקבלות אותך, שמחבקות אותך, שמבינות אותך והתרחקי, לעומת זאת, מאנשים חמוצים, מאנשים שנוהגים לזלזל באחרים. חוג חברתי נכון מעצים מאוד. 

דרכים יעילות לתחושת העצמה, אושר והישגיות

עוד דרכים שיעזרו להשיג תחושה העצמה, אושר או הישגיות שמובילה קדימה כוללות למשל:

 • ערכי רשימה וסמני לעצמך וי על כל ההישגים והתגברות על קשיים לאורך חייך. 
 • תוכלי להיעזר במאמנת אישית, לקידום מטרות שנדמה לך שמתרחקות מהישג יד. 
 • נהלי סדר יום ובו לפחות שנים או שלושה דברים שמרגישים כמקדמים. 
 • סיימי כל יום בתחושה שלמדת משהו חדש, הכרת מישהו מעניין, למדת או פשוט, זכרת לחייך, לצחוק או לשמוח. 

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר