Home » השתלות שיניים בקרב מבוגרים

השתלות שיניים בקרב מבוגרים

השתלות שיניים בקרב מבוגריםבעיות שיניים שכיחות בכול גיל, אך בגיל השלישי ובעיקר באוכלוסייה המבוגרת היא שכיחה ביותר. לא רק בעיות שיניים נפוצות בגיל הזהב ובגיל מבוגר, אלא עוד בעיות רפואיות שונות. אחרי הכול ולפני הכול הגיל עושה את שלו ובתוך כך השלכות שונות על המערכות בגוף האדם בגיל זה.

חיים בעידן מודרני, שבו הטכנולוגיה לא עוצרת לרגע, מאפשרים למצוא פתרונות לשיפור איכות החיים באופן ניכר. בסוגיית בעיות השיניים הפתרונות רבים גם בקרב מבוגרים.

תהליכי ההזדקנות הינם טבעיים. בתוך כך גם השיניים בוגדות בגלל סיבות שכיחות כמו: הזנחה לאורך השנים וגנטיקה פחות טובה. בגילאים שונים ניתן לראות כי יש נטייה לאובדן שיניים. בגיל מבוגר אובדן השיניים שכיח יותר כתוצאה מנסיגת חניכיים, דלקות חוזרות ונשנות לאורך השנים ושינויים שאירעו בפה במהלך השנים בגלל סיבות שונות.

רופאי השיניים ממליצים כבר מילדות להקפיד על טיפול שיניים וניקיונן על מנת למנוע בעיות בשיניים ומחלות חניכיים. שיניים בריאות ויפות זה לא רק אסתטיקה, אלא בעיקר בריאות לכול הגוף. הקושי עמו מתמודדת אוכלוסיית המבוגרים בסוגיית בעיות השיניים, מתבטא בעיקר בלעיסת המזון כראוי ובנוחות, דבר הגורם לאיכות חיים ירודה ולקשיים רבים בתפקוד היומיומי.

השתלת שיניים בקרב מבוגרים מסייעת להם לשפר את איכות החיים שלהם ולצרוך מזונות כמו בעבר ולתרום לבריאותם באופן משמעותי. הדעה הרווחת היא כי האוכלוסייה שרגישה להשתלות שיניים היא: ילדים, נשים הרות וקשישים. כאשר מדובר בקשישים בריאים ושאינם סובלים מבעיות רפואיות קשות, בהחלט ניתן לבצע השתלות שיניים.

===> רוצים לדעת עוד? מידע מקיף באתר השתלת שיניים

השתלות שיניים זה לא תותבות

בעבר, כול אדם מבוגר שאובחן כי איבד את שיניו, עבר אבחון על ידי רופא שיניים והותאמו לו שיניים תותבות על פי מבנה הלסת וכדומה. כאמור, העידן הטכנולוגי מאפשר היום לאנשים מבוגרים השתלות שיניים, דבר המעצים את איכות החיים ומעניק להם שיניים קבועות בפה בשונה מתותבות. באמצעות ניתוח להשתלות שיניים ניתן לתפקד טוב יותר והמראה האסתטי יפה יותר.

מדובר בתהליך שכולל הבחנה מדויקת, ביצוע ההשתלות, שיקום, סיכונים ועוד. אנשים מבוגרים אשר חצו את גיל ה – 70 לא חייבים להגיד נואש ולהישאר עם התותבות לנצח. אם הם אינם סובלים ממחלות לב, סוכרת, בעיות בצפיפות העצם ( אוסטיאופורוזיס) ואינם מעשנים, הם בהחלט יכולים להתאים להשתלות שיניים ולהתחיל לחייך.

תהליך השתלות שיניים

לפני כל טיפול של השתלות שיניים מקבלים המטופלים תרופות אנטיביוטיות והן תרופות נגד כאב. מאחר ומדובר בפעולה כירורגית, ניתנת חשיבות עליונה לסביבה סטרילית ונקייה. כול מטופל בין אם הוא בגיל מבוגר או צעיר, מקבל זריקה ובה חומר הרדמה על מנת  שלא יחוש בתהליך החדרת השתל. זמן הטיפול במבוגרים משתנה היות והנתונים שלהם שונים מאנשים צעירים. לאחר החדרת השתלים צריך להמתין מספר חודשים לצורך קליטתם בגוף ולאחר תקופה זו ניתן יהיה לחבר להם שיניים.

השתלות שיניים במבוגרים מצריכה עצם דחוסה ומספיקה לצורך עיגון השתל. בהעדר עצם המספיקה לעיגון השתלים, הרופא יבצע הרמת סינוס (תהליך בו דוחקים את חלל הסינוס כלפי מעלה וממלאים את החלל בתחליף עצם) על מנת שהשתלים יקלטו בגוף .

כיום ישנן שיטות חדשניות בסוגיית השתלות שיניים, אשר מטרתן ליצור תהליך כירורגי מקוצר, ללא תופעות לוואי, היעדר כאבים ובפחות פולשניות. במילים אחרות, תהליכים המצריכים פלישה כירורגית מינימאלית. בזכות השיטות החדשניות המטופלים חוזרים מיד לפעילות רגילה ומתאוששים באופן מהיר וקל.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר