Home » שיטות פשוטות לשמירה על חיים ארוכים ומאושרים

שיטות פשוטות לשמירה על חיים ארוכים ומאושרים

איך לשמור על חיים ארוכים ומאושריםכולנו רוצים לחיות חיים טובים, חיים ארוכים ומאושרים. יחד עם זאת, רבים מאיתנו, שעסוקים כל כך במירוץ החיים, שיש הקוראים לו גם מרוץ העכברים של הקיום המודרני, נשארים עם המשאלה הזאת ולא באמת חותרים למטרה החשובה.

באמצעות הקפדה על כמה כללים, יוכל כל אחד ותוכל כל אחת לשפר את החיים, את שביעות הרצון מהחיים, את הבריאות ואת רמת האושר.

נפש בריאה בגוף בריא

כבר אמרו חכמים, לרבות הרמב"ם, שהיה רופא ומשכיל יהודי ולא רק מגדולי התורה של כל הדורות, ששמירה על נפש בריאה מבוססת בראש ובראשונה על גוף בריא. מי שלא ישמור על גופו, מי שלא יכבד את גופו, יתקשה לשמור על בריאות גופנית ונפשית והאושר יהיה ממנו והלאה. אך איך חותרים לגוף בריא, שילווה אותנו לאורך החיים הארוכים אליהם אנו שואפים?

בניגוד לרפואה המערבית המודרנית, הרפואה הסינית דוגלת בקביעה לפיה מחלות צריכות להיות מטופלות מיד, ולמנוע מחלות בעזרת התנהגות נכונה. למשל, תזונה נכונה ופעילות גופנית קבועה. יש להקפיד על אכילת מזונות המחזקים את הגוף ומספקים לו את האנרגיה הנחוצה מבלי להכביד על מערכת העיכול או על הכליות.

חשוב לשמור בכל גיל על משקל תקין, אין להגזים בצריכת מתוקים או מאכלים מלוחים. כדאי לאכול כמות נכבדה של ירקות, להמעיט בצריכת פחמימות שכן הדלק שמניע את גופנו צריך להיות מאיכות גבוהה. חשוב לא פחות – לשתות הרבה נוזלים, עם דגש עם מים ולהמעיט במשקאות ממותקים או חריפים. בנוסף, אין לוותר על שעות שינה מספקות, שבע או שמונה שעות בכל לילה.

להתרחק מהבדידות

תזונה נכונה ושינה טובה אינם חזות הכל וגם לא פעילות גופנית, עם כל חשיבותה. שמירה על חיים ארוכים ומאושרים מבוססת גם על חיי חברה עשירים. האדם הוא יצור חברתי, כלומר התבודדות או בידוד אינם מומלצים למרבית האנשים.

הקיפו את עצמכם בחברים ובידידים. במיוחד, בחרו באנשים שירוממו את הפן החיובי שבחייכם. אנשים שיעודדו אתכם מכל הלב ביום יום וגם בתקופות הקשות. חפשו אנשים שיאמינו בכם, בפוטנציאל שלכם, ביכולת שלכם להגיע רחוק. התרחקו מאנשים מרירים, שליליים.

חיוך מוביל לאושר

ציניות ומרירות אינם הולכים יפה – לא עם חיים ארוכים ולא עם חיים מאושרים. גם כאשר לא קל, גם כאשר קשה, השתדלו תמיד להרכיב את המשקפים הוורודים. נסו ככל יכולתכם להדגיש את הצדדים החיוביים שלכם, את ההצלחות, את ההישגים. זכרו שחשיבה חיובית אולי איננה יכולה לפתור כל דבר, כך חשיבה וגישה שליליים מושכים אליכם מצב רוח רע, דיכאון ולחץ.

השתדלו ליהנות גם מהדברים הקטנים, לכאורה, ובמיוחד, הקפידו לחייך. למעשה, העלו חיוך על פניכם, גם אם נדמה לכם שאין סיבה לכך. האושר שתזמינו והחיוכים שתקבלו בחזרה ימלאו אתכם באנרגיה חיובית ושמחת חיים.

מימוש עצמי ויצירתיות

אושר הוא במידה רבה גם תולדה של מימוש עצמי. אך מהו מימוש עצמי? אין לכך תשובה פשוטה, אך ניתן לומר  שעבור כל אחד, המימוש זה בעצם הערך הפנימי החשוב ביותר עבורו. עבור אחד, המימוש העצמי יהיה הקמת משפחה לתפארת.

עבור אחר – יהיה זה להיות אדם טוב ומלא במצוות. עבור האחת המימוש יהיה באומנות ויצירה ועבור האחרת – בפיתוח קריירה או הגעה להישגים מדעיים מהמעלה הראשונה. חיו נכון ובריא, ממשו את עצמכם – והיו מאושרים.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר