Home » טיפולים אסתטיים בגיל הזהב

טיפולים אסתטיים בגיל הזהב

טיפולים אסתטיים בגיל הזהבטיפולים אסתטיים מוגדרים כפרוצדורות אשר מטרתם היא "לשפר" אזור מסוים בגוף. בחלק גדול מן הטיפולים הצורה הסופית פחות חשובה, הדבר המרכזי שחשוב הוא רמת שביעות הרצון של המטופל. לכן יש צורך להבין מראש מה ציפיות המטופל מהפרוצדורה, תוך כדי הסברה מפורטת של תהליך ההחלמה, הקף הצלקות והסיבוכים האפשריים.

בעשור האחרון חלה עלייה כלל עולמית באחוז האוכולסייה המבוגרת אשר עוברת ניתוחים פלסטיים או טיפולים אסתטיים, כאשר המטרה העיקרית היא בעצם לא רק להרגיש "צעירים ברוחם", אך גם להראות. העלייה ניכרת יותר באוכלוסיית הנשים, אך מספר לא מבוטל של גברים עוברים פרוצדורות אלו גם כן.

מרבית הטיפולים הנעשים בקרב אוכלוסייה זו מוכוונים יותר לתיקון נזקי הזדקנות ופחות לשינוי צורה. הטיפולים הנפוצים הם מתיחה וקילוף פנים, הזרקות בוטוקס וקולגן, העלמת ורידים בולטים ברגליים, הרמת עפעפיים, ושאיבות שומן בעיקר מאזור הבטן.

מכשולים לביצוע טיפולים אלו יהיו לרוב קשורים בבעיות רפואיות אחרות של המטופל ולא באופי הניתוח עצמו. חשוב לוודא מהם גורמי סיכון ( בעיות לב , מחלות ריאה ) לפני ביצוע פעולות, לעיתים יתכן צורך בחלופות שאינן דורשות הרדמה.

טיפולים אסתטיים – סוגים:

 • הרמת עפעפיים וגבות – לרוב ניתוחים אלו מבוצעים ביחד .מטרתם היא לגרום למראה הפנים להיראות צעיר יותר על ידי הסרת עודפי שומן ועור המצטברים באזורים אלו, בנוסף מטופלים רבים יבקשו לעבור פרוצדורה זו בשל הפרעות בשדה הראייה.

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, וידרוש צורך במספר בדיקות, כגון בדיקת שדה וחדות ראייה, ובדיקת הלחץ התוך עיני. סיבוכים אפשריים כוללים, נפילת העפעף התחתון שטפי דם מקומיים, צלקות ובמקרים נדירים ביותר, מצב של עיוורון עקב דימום לארובת העין וכתוצאה מכך יצירת לחץ על עצב הראייה.

 • פילינג – בין השיטות הפחות פולשניות נזכיר את קילוף העור (פילינג) אשר מוריד את שכבות העור השטחיות, מסיר כתמים, מעניק לעור מראה מוצק יותר ואף מסיר קמטים. ישנן שתי אפשרויות שבאמצעותן מבוצע ההליך, פילינג טבעי ניתן לביצוע על ידי קוסמטיקאית המוסמכת לכך, ולו מספר דרגות קילוף בהתאם לעובי העור אשר מוסר.

פילינג כימי, אשר מתבצע תמיד על ידי רופא, יוצר למעשה כוויות מוכוונות בעור ומחולק גם כן למספר דרגות. בתהליך הכימי, שכבות העור שמוסרות הן עמוקות יותר ולכן התוצאות מרשימות. לעיתים תהליך זה יכול לחסוך פרוצדורות פולשניות יותר, כגון מתיחת הפנים. הסיבוכים האפשריים הם לדוגמא כוויות קשות, צלקות ורגישות מוגברת לקרני שמש.

 • מתיחת פנים – שיטה פולשנית יותר, אשר מבוצעת בעולם הרפואי כבר למעלה מחמישים שנה, היא מתיחת הפנים הכירורגית. ההליך מבוצע תחת הרדמה מלאה, ובמהלכו מבוצעים מספר חתכים בפנים (לדוגמא מאחורי האוזן) אשר באמצעותם נמתחים שרירי הבעות הפנים ומוסר עור ושומן עודף. הסיבוך הנפוץ ביותר הוא שטפי דם , אשר לעיתים ידרשו ניקוז כירורגי, בנוסף תיתכן פגיעה בעצב הפנים (1% מן המקרים) לאור מיקומו, עמוק לשרירי הבעות הפנים.
 • שאיבות שומן – הליך בו מוסר שומן לא נחוץ מאזורים בגוף, במטרה להחזיר את הפרופורציות הרצויות.   פרוצדורה זו אינה מהווה תחליף לדיאטה או כושר גופני , ומטרתה היא הסרת שומן "המסרב" להיעלם בשיטות הקונבצינליות.
 • מתיחת בטן – עודפי עור ושומן הנוצרים לעיתים דווקא לאחר ירידה במשקל, או לאחר לידות, מוסרים גם כן תחת הרדמה מלאה. שני התהליכים לעיתים מבוצעים בו זמנית וסיבוכים כגון דימומים וזיהומים , נפוצים יותר בקרב אנשים הסובלים מתחלואות נוספות.
 • טיפולי אנטי אייג'ינג – ענף רחב של טיפולים שמטרתם למנוע או לעכב את תהליך ההזדקנות. בין טיפולי אנטי אייג'ינג: שמירה על תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית, צריכת ויטמינים ומינרליים, הימנעות מעישון ועוד.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר