Home » שירותי טלרפואה לקשישים

שירותי טלרפואה לקשישים

טלרפואהאין זה סוד שככל שהאדם נהיה מבוגר יותר, כך הוא נמצא בסיכון גבוה יותר לסבול ממחלות שונות ומגוונות.

לרוע המזל, ככל ששכיחות המחלות הולכת ועולה, כך גם האדם נהיה פחות נייד והצורך בפגישות מעקב ואבחון אינו מוצא מענה.

כאן בדיוק נכנסת לתמונה הטלרפואה שמהווה פתרון מושלם עבור האוכלוסייה הקשישה בישראל כמו גם במדינות רבות אחרות בכל רחבי העולם.

בריא להכיר, טלרפואה

טלרפואה היא שיטה מתקדמת שמאפשרת לחולים במחלות שונות לשמור על תקשורת איכותית ורציפה עם הרופאים שלהם מבלי לצאת מהבית. עד לא מזמן, על מנת לעבור בדיקות אבחון שונות, החולה היה צריך לעזוב את ביתו, להגיע למרכז הרפואי הרלוונטי, לחכות בתור, לעבור את הבדיקה ולהמתין שוב עד לקבלת התוצאות. מאוחר יותר היה עליו לקבוע תור נוסף, להביא עמו את תוצאות הבדיקות ובסך הכול מדובר היה בתהליך שיכול היה להימשך ימים ספורים אם לא יותר.

הודות להתפתחויות טכנולוגיות רבות בתחום הרפואה והתקשורת, כל זה שייך לנחלת העבר. כיום ניתן לעבור מגוון רחב ביותר של בדיקות רפואיות מבלי לצאת מהבית ולקבל חוות דעת רפואית תוך דקות מרגע סיום הבדיקה.

היתרונות של שירותי טלרפואה לבני גיל הזהב

להלן מספר יתרונות מרכזיים שעומדים לצדם של שירותי הטלרפואה המודרניים:

 • חיסכון ניכר בזמן – שירותי הטלרפואה המודרניים מאפשרים למטופלים הקשישים לחסוך לא מעט זמן שכן הם לא צריכים לקבוע תור ולגשת לרופא כדי לקבל שירותי אבחון.
 • מעקב צמוד אחרי המצב הרפואי – שירותי הטלרפואה מבטלים לחלוטין את מגבלות המרחק ומאפשרים לכל קשיש באשר הוא ליהנות משירות רפואי אישי ושוטף בכל עת.
 • קיצור זמני התגובה למצבי חירום רפואיים – ישנו מגוון של מצבים רפואיים שמצריכים התערבות רפואית מידית. כך למשל במקרה של שבץ מוחי שמקורו בדימום, ישנה אפשרות להגיש טיפול כל עוד הפגיעה אובחנה בטווח של שלוש שעות. באמצעות טלרפואה ניתן לבצע אבחון מוקדם של שבץ מוחי כמו גם מגוון מצבים אחרים ולקצר באופן ניכר את זמני התגובה למצבי החירום הרפואיים.
 • הפחתת החרדה – קשישים רבים סובלים מרמת חרדה גבוהה כיוון שהם נמצאים במצב מתמיד של חוסר ודאות בנוגע למצבם הרפואי. במספר רב של מחקרים שפורסמו בעשור האחרון נראה כי התקשורת הרציפה עם הגורמים הרפואיים השונים הצליחה להביא להורדה משמעותית במפלס החרדה של החולים הקשישים.
 • שיפור ההיענות לטיפול – מאחר והודות לטלרפואה המעקב אחר החולים לא מצריך מהם התרוצצויות מיותרות או יותר מדי זמן, הרי שההיענות לטיפול בקרב הקשישים שעושים שימוש בשירותי הטלרפואה, גבוהה יותר באופן משמעותי יחסית להיענות מצדם של קשישים שלא עושים שימוש בשירותים מתקדמים אלה.

אילו בדיקות ניתן לבצע באמצעות טלרפואה?

קצרה היריעה מלהרחיב אודות כל אחד ואחד מהמכשירים השונים בהם עושים שימוש במסגרת שירותי הטלרפואה המודרניים. בנוסף לכך חשוב להבין כי מדובר על תחום דינמי בצורה בלתי רגילה ולפיכך חדשות לבקרים אנחנו עדים לעוד מוצר מהפכני שבא לעולם. עם זאת, חשוב להזכיר כמה מכשירים מודרניים ולו רק בשביל לסבר את האוזן להלן:

 • Telebreather – מכשיר ביתי למעקב אחרי תפקודי הריאות של החולה.
 • Smartheart – מכשיר מהפכני לביצוע של בדיקות אק"ג ביתיות.
 • Telemarker – מכשיר שמאפשר לבצע בדיקת דם לאבחון של מרקרים כמו למשל מיוגלובין או טרופונין אל שמהווים עדות לאירוע לב.
 • לחצן מצוקה – לחצן מיוחד שאותו נושא הקשיש על גופו המאפשר לו ליצור קשר בלחיצת כפתור עם המוקד הרפואי.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר