Home » קרן אור – שירותי ייעוץ והכוונה במציאות פתרונות דיור בגיל הזהב

קרן אור – שירותי ייעוץ והכוונה במציאות פתרונות דיור בגיל הזהב

לייעוץ והכוונה במציאת פתרון דיור

שירות לציבור ללא עלות
התקשרו: 073-7028677

ככל שחולפות השנים, איכות החיים ותוחלת החיים עולות. למרות התפתחות הרפואה, עדיין בעיות רפואיות, גופניות או קוגניטיביות נפוצות במיוחד בגיל הזהב. בכוחן השלילי להקשות מאוד על האדם הסובל מהן, לעיתים עד לביטול היכולת שלו להתנהל בצורה ראויה מבחינה עצמאית. כאן כבר עולות שאלות לגבי הטיפולים שניתן לעבור, המוסדות שאפשר להתגורר בהם והזכויות אליהן ניתן לשאוף. 

בהחלטות הרות גורל מהסוג הזה, נראה זה לגיטימי לפנות למומחים. חברות שונות המספקות ייעוץ והכוונה בשלל נושאים הקשורים לגיל הזהב יכולות בהחלט להיות הכתובת הנכונה. 

הכול מתחיל בבריאות

חלק עיקרי מהקשיים הצצים בגיל מבוגר קשור להידרדרות הטבעית במצבו הגופני של האדם. זהו גם אחד הנושאים לגביהם חשוב לקבל את ההדרכה. לא מדובר כאן בעצות רפואיות, כי בשבילן יש את המומחים הפועלים בתחומי הרפואה והפרא רפואה, אלא בעיקר באופן בו אפשר להמשיך להתנהל חרף המצב הגופני הרעוע. 

האדם המבוגר (ועל אחת כמה וכמה כזה הסובל מבעיות בריאותיות) עשוי להיות זכאי לשורה ארוכה של זכויות. הבעיה היא שלעיתים יש פער לא קטן בין המצוי לבין הרצוי. יש בציבור הרחב חוסר מודעות לגבי חלק מהזכויות הרפואיות ובכלל שהאדם עשוי להיות זכאי להן, כמו גם לגבי האופן בו ניתן לקבל אותן הלכה למעשה. 

כדי להפוך את התמונה למורכבת אפילו יותר, הרי שחלק מהגורמים שאמורים להעניק את הסיוע הזה מסרבלים לא פעם את התמונה בזכות הנחיות לא ברורות, עומס ביורוקרטיה ומלכודות שמוצבות לאורך הדרך. רק חברה שמכירה את התחום, ערה לשינויים המתרחשים בו מדי כמה שנים ומנוסה בהתנהלות מול הגורמים השונים עשויה להגדיל בצורה משמעותית את אחוזי ההצלחה ולפשט את התהליך עד לקבלת הסיוע המיוחל.

סיוע בבחירת פתרון מגורים בגיל הזהב

נושא נוסף לו חייבים להעניק תשומת לב לקראת גיל הזהב, הוא פתרון המגורים. יש קשישים שיכולים להמשיך להתגורר בגפם, אבל מדובר במשימה שהופכת למורכבת יותר ככל שהזמן חולף והמצב הרפואי מידרדר.

כאן כבר יש לשקול מעבר לאחד המוסדות הקיימים לבני גיל הזהב, ובעיקר בתי אבות על סוגיהם (בית אבות לעצמאיים, בית אבות לתשושי נפש, בית אבות לתשושי גוף ובית אבות סיעודי), מוסדות לדיור מוגן, בתי חולים גריאטריים וכן הלאה. גם במקרה הזה, ניחשתם אולי נכון, ניתן לפנות לחברות המכירות את התחום על מנת לקבל מהן את הייעוץ וההדרכה הנדרשים בדרך להחלטה הנכונה ביותר בסיטואציה הנוכחית.

להחלטה על פתרון המגורים השפעה אדירה על האדם המבוגר ובני משפחתו, ולכן חשוב להקדיש לה את כל המאמצים. החברה המייעצת תוכל לקיים קודם כל שיחת או פגישת היכרות, במהלכה יוכלו אנשיה ללמוד על מצבו התפקודי והגופני של האדם המבוגר, הצרכים שלו וכן הלאה.

בהתאם לכך ייעשה מיפוי של המוסדות שעשויים להתאים לו, כאשר לרוב הדגש הוא על אזור גיאוגרפי נתון. החברה מעניקה לא פעם מידע מעשי על האופן בו יש להתנהל מול המוסדות השונים: החל מהביקור הנעשה במקום (שנעשה לעיתים בליווי אנשי החברות), דרך השאלות שיש לשאול את הצוות המקצועי הפועל בו ועד לסוגיות מהותיות הנוגעות לתחילת המגורים במקום – ההסכם הנחתם מול שני הצדדים, מסלולי התשלום, אפשרויות המימון וכן הלאה.

חברת קרן אור תסייע לכם

קרן אור היא חברה מובילה המספקת ייעוץ והכוונה לבני גיל הזהב, בשלל נושאים שהופכים להיות רלוונטיים עם ההגעה לגיל מבוגר. הסיוע של החברה ניתן על ידי אנשי מקצוע מנוסים החולשים על היבטי התחום השונים ומלווים את הפונים אליהם לכל אורך הדרך. השירות של קרן אור אינו כרוך בתשלום, כיאה לחברה הפועלת לטובת הציבור. 

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר