Home » משקפי מולטיפוקל

משקפי מולטיפוקל

משקפי מולטיפוקלשינוי טבעי בראייה מתרחש סביב גיל 40 עקב תהליכים טבעיים, בו לרוב, האנשים מתקשים בראייה מקרוב ומרחוק. משקפי מולטיפוקל מאפשרות לאנשים אלה להרכיב זוג אחד של משקפיים וליהנות מתיקון הראייה. עדשות המולטיפוקל הן בעלות מבנה ייחודי המאפשר ראיה מקרוב ומרחוק, גם אם מיקוד וחדות הראייה שונים. פעמים רבות, יורגש קושי התחלתי בהסתגלות למשקפיים אלה.

מי זקוק למשקפי מולטיפוקל?

בדרך כלל, רוב רובם של האנשים אשר סובלים מהפרעות ראיה ויזדקקו למשקפי מולטיפוקל יהיו מעל גיל 40. שמם של משקפי המולטיפוקל נובע מכך שהם עשויים לעזור בראיה רב מוקדית. בדרך כלל, הלקוחות המעוניינים יתקשו הן בראיה לרחוק והן בראייה לקרוב.

משקפי המולטיפוקל חוסכים, לרוב, את מספר זוגות המשקפיים אשר לקוחות אלה היו צריכים לרכוש. המשקפיים מאפשרים ראיה לרחוק, קרוב וטווח בינוני (באמצע). עדשות אלה מותאמות גם לאנשים אשר עברו ניתוחי קטרקט או אשר סובלים מקוצר ראיה מסיבה זו או אחרת.

העדשה מחולקת לשלושה חלקים ומאפשרת תיקון ראיה ספציפי לכל אחת מהמטרות. יש להתאים את מסגרת המשקפיים לעדשות מולטיפוקל. למרות, שכיום אפשר לבחור גם במסגרות קטנות או ללא מסגרת למטרה זו, עדיין יש צורך בייעוץ מקצועני בדבר התאמה לא טריוויאלית זו, בין המסגרת ומשקפי המולטיפוקל.

גם חזית המשקפיים, נראית שונה מבעבר. בעבר עדשות אלה היו עשויות עם קו חוצה באמצע העדשה. כיום קו זה אינו קיים, אלא עירוב בין התחומים השונים, כך שהמראה יפה יותר וההסתגלות פשוטה יותר.

נמאס לך כל הזמן להחליף משקפיים? לחצו כאן להצעה משתלמת

משקפי מולטיפוקל – יתרונות וחסרונות

למרות מחירן הגבוה של המשקפיים, בדרך כלל, רבים מהאנשים מרוצים מבחירה זו. משקפי מולטיפוקל מאפשרים החלפה של מספר זוגות משקפיים אשר היו נהוגים אצל המטופל. נדירים יותר המקרים בהם הייתה חזרה מעדשות מולטיפוקל למספר זוגות משקפיים, כך שנראה כי החלטה זו, למרות הקושי להסתגל אליה, עדיין משביעת רצון. מעבר לכך, רובם של האנשים מצליחים לעבור את תקופת ההסתגלות בהצלחה, ורק מעטים מרגישים כי משקפיים אלה לא עונות על צורכיהם.

עם זאת, כדאי להיות מודעים לאותם חסרונות של משקפיים אלה. חסרונות אלו יהיו תלויים באופן ישיר באיכות העדשה הנבחרת. הבחירה בסוג העדשות הינה קריטית לשימור שדה ראייה רחב ככל האפשר. ייצור עדשות אלה הינו מורכב, בדרך כלל, ולכן ככל שאיכותם תהיה גבוהה יותר, כך שטח העיוות יהיה קטן יותר. שטח העיוות הוא השטח הנמצא בין ההפרדות השונות בעדשה. סביר להניח כי איכות עדשות גבוהה תהיה מגובה גם במחיר תואם.

בחירת משקפי מולטיפוקל

כמו בתחומים אחרים ברפואה, כדאי ללכת לאופטומטריסט מומחה, אשר יכול להתאים באופן מדויק את המשקפיים לבעיה הספציפית. אפשר להיעזר בחוות דעת של מטופלים קודמים וחברים בכדי להגיע לבעל המקצוע הטוב ביותר. למידע נוסף בקור באתר תל חי – משקפי מולטיפוקל – כל המידע לבחירה נכוה.

התאמה מדויקת, הן מבחינת מספר הראייה והן מבחינת המסגרת, מבטיחה  שביעות רצון של הלקוח לאורך זמן. אופטומטריסטים מומחים בתחום זה, בדרך כלל יעבדו עם חברות העדשות הטובות ביותר. רק עדשות מהסוג הטוב ביותר תוכלנה לענות ביעילות המרבית לבעיה מורכבת זו.

לפני הקנייה, כדאי לשאול ולהציף כל בעיה אשר עולה. למרות שכיחותה של בעיה זו, רבים מהפונים להתאמת משקפיים אינם מודעים עד הסוף למהות הבעיה וגורמיה. יש לקחת בחשבון תקופת הסתגלות ארוכה יותר למשקפי מולטיפוקל, מאשר למשקפי ראיה אחרים, פשוטים יותר. פרק הזמן בו נדרשת הסתגלות זו הינו אישי מאד ותלוי באופן ספציפי באדם עצמו. עם זאת, בדרך כלל הוא יכול לנוע בין מספר שעות למספר שבועות.

משקפי מולטיפוקל – לחצו כאן לייעוץ חינם

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר