Home » ניתוחים פלסטיים בגיל הזהב

ניתוחים פלסטיים בגיל הזהב

ניתוחים פלסטיים בגיל הזהבבעבר, נפש צעירה הכלואה בגוף מזדקן היוותה בעיה בגיל הזהב, אך כיום הרפואה האסתטית המתקדמת נותנת פתרונות יצירתיים לכל גיל. אולי כשאתם חושבים על גיל הזהב, אתם חושבים על קשישים וקשישות מקומטים, יושבים בגן ציבורי ומאכילים יונים, אך אין המצב נכון, כיום ישנו דגש על חשיבות בריאות גיל הזהב. עקב העלייה בתוחלת ואיכות החיים, קשישים רבים עדיין רוצים להיראות נפלא גם בגיל 70.

ממחקרים שנעשו נמצא, שבשנים האחרונות, חלה עלייה בפופולאריות של ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים, אשר נעשו בקרב האוכלוסייה הכללית בכלל ובקרב בני הגיל השלישי בפרט. באופן כללי, נמצא שמבקשי ניתוחים פלסטיים בגיל הזהב, פונים לשני סוגים של ניתוחים פלסטיים :

 • ניתוחים "משני צורה"  (כגון: ניתוחי אף והגדלות שדיים)
 • ניתוחים "משמרי גיל"  (כגון: מתיחת פנים, ניתוחי  עפעפיים והרמות שדיים)

מכיוון שבגיל הזהב ישנה נטייה לחלות במחלות כרוניות, אשר לעיתים מהוות סכנה במעמד של ניתוח, אנשים אלו יצטרכו להיוועץ ולקבל אישור מהרופא המטפל על מנת לעבור ניתוח פלסטי. במקרים בהם לא יוכל הקשיש/ה לעבור את הניתוח המיועד, כיום קיימים טיפולים קוסמטיים רבים שאומנם אינם נותנים את אותו אפקט של ניתוח פלסטי, אך עדיין גורמים לקשיש\ה להרגיש והיראות טוב.

למרות שאחוז הנשים בגיל הזהב אשר מעוניינות לעבור ניתוח פלסטי גבוה יותר מאשר אחוז הגברים, עדיין גברים לא מעטים בגיל הזהב מעוניינים לשפר את המראה החיצוני שלהם באמצעים קוסמטיים.

ניתוח פלסטי וטיפול אסתטי

מרבית האנשים בגיל הזהב עוברים מתיחות פנים, ניתוחי הרמת עפעפיים וקילופי עור עדינים בשל הזדקנות הגוף. עם השנים באופן טבעי, הגוף מזדקן, ישנה ירידה באיכות העור, רפיון של הרקמות בפנים (בעיקר סביב העיניים, בלחיים, קו הלסת, סביב הפה ובצוואר), עפעפיים נפולים, שקיות מתחת לעיניים, שדיים נפולות או שדיים לגברים ועוד.

בעקבות התפתחות הטכנולוגיה והשפעתה הישירה על הרפואה המודרנית, כיום ישנן שיטות ניתוח אשר מבטיחות תוצאות טבעיות ללא סימני צלקות גלויים לעיניי הכל.

באם האדם אינו מעוניין לעבור ניתוח פלסטי תחת הרדמה או שמה מצבו הבריאותי אינו מאפשר זאת, ניתן לקבל אפקט טיפולי דומה מטיפולים אסתטיים קלים. הטיפולים מבוצעים במרפאת הרופא ואינם מצריכים אשפוז בבית חולים והחזרה לשגרת החיים היא מיידית. כמו כן, כיום ניתן לשלב בין טיפולים קוסמטיים לבין טיפולי אנטי אייג'ינג או הזרקות בוטוקס.

הזרקות בוטוקס או רדיאס, מתאימות בעיקר לקמטים סביב העיניים, בין הגבות ובמצח. כמו כן, ניתן להשתמש בחומרי המילוי (כגון: חומצה היאלורונית),לקמטים בצידי האף והפה ומעל לשפה העליונה. חשוב לדעת, כי כאשר אתם בוחרים ללכת לבצע טיפול קוסמטי או ניתוח פלסטי, מומלץ לברר האם המנתח מומחה, מוסמך ומנוסה בתחומו ומומלץ לראות עבודות שנעשו על ידי המנתח על קשישים או קשישות אחרות.

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה חדשה הנקראת תיירות מרפא. במסגרת תיירות מרפא אנשים יוצאים מארצם לצורך ביצוע ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים שונים. תיירות המרפא מאפשרת לאותם אנשים דיסקרטיות, חיסכון בזמן המתנה ארוך לניתוח ועוד.

סיבוכים ותופעות לוואי

לכל אדם באם הוא צעיר או מבוגר, מומלץ ואף רצוי לעבור בדיקה פיזית אצל הרופא המטפל על מנת לבדוק האם הוא יכול לעמוד מבחינה בריאותית בפרוצדורה כירורגית. כאמור, בעיקר בני גיל הזהב, צריכים לקבל אישור מהרופא המטפל לעבור פרוצדורות אלו.

כמו בכל ניתוח הנעשה בכל גיל, ישנם תופעות לוואי העלולות להתקיים, כגון: דמם קל במקום ההזרקה (במקרים של הזרקות בוטוקס או רדיאס), חולשה בשריר שהוזרק, אסימטריה בפנים, נפיחות, אי נוחות בפנים, ירידה ביכולת השליטה בשרירים, פגיעה בעין תוך כדי הניתוח( נדיר ביותר), אי סימטריה של העפעפיים, יובש בקרנית, זיהומים ודלקות ושטפי דם.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר