מה אתם לא יודעים על הזדקנות?

11 נקודות שלא ידעת על הזדקנותגילאים מבוגרים נקראים שנות הזהב מסיבות טובות. ראשית, אנשים בגילאים אלו משתמשים היטב בידע שלהם, והתודעה שלהם ממשיכה להשתפר גם בגילאי 65 או שבעים. מאמר זה מגלה את כל מה שלא סיפרו לך על הזדקנות.

שיפור התפקוד המיני

נשים מבוגרות מקיימות יחסי מין בתדירות מופחתת בהשוואה לגילאים צעירים, אך הן מסופקות יותר. במחקר שעקב אחר נשים בגילאי חמישים ומעלה, החוקרים מצאו כי שביעות הרצון המינית השתפרה עם הגיל.

נשים מעל גיל שמונים נמצאו מסופקות יותר מבחינה מינית בהשוואה לנשים בגילאי 55 עד 79, ומדווחות על שביעות רצון בנוגע ליחסי המין.

בוקר אור

קיים סיכוי טוב שתהפוך להיות טיפוס הבוקר שתמיד רצית להיות, בשנות השישים שלך. דפוסי השינה משתנים עם הגיל, ואנשים מבוגרים נרדמים מוקדם ומתעוררים מוקדם יותר, ונראה שזה עובד טוב עבורם.

מחקר אחד הראה שלמרות שאנשים מעל גיל 65 נוטים להתעורר במהלך הלילה, רובם דיווחו על שנת לילה טובה.

ביי ביי מיגרנות

ברגע שאתה עובר את גיל שבעים, המיגרנות מהן יתכן שסבלת במשך רוב חייך, עשויות להיעלם. עשרה אחוזים בלבד מהנשים, וחמישה אחוזים מהגברים מעל גיל שבעים, עדיין מדווחים על מיגרנות.

והחדשות הטובות יותר: גם אם יש לך מיגרנה, היא אינה חמורה כבעבר. עם הגיל, המיגרנות מופיעות יותר כהפרעות ראייה או חושים במקום ככאבים משביתים.

ביטחון עצמי

מחקרים מראים שהערכה עצמית משתפרת עם הגיל, ומתגברת עם ביטחון כלכלי, בריאות טובה ותעסוקה. אך מצב זה עשוי להתרחש לאחר גיל שישים.

אנשים מתחילים לדאוג לבריאותם ומחפשים תחושת מטרה חדשה לאחר גיל הפרישה. עם הגדלת תוחלת החיים, אורח חיים בריא יותר, ועבודה עד גיל מבוגר, מאפשרים את השינוי בביטחון העצמי.

אופי חביב – האופי הופך להיות נעים יותר עם הגיל, או לפחות לאחר גיל שישים. אנשים הופכים להיות מאושרים יותר ופחות נוטים לכעוס. מדענים אינם מבינים מדוע בדיוק זה קורה, אך יש להם מספר תיאוריות. אנשים מבוגרים יכולים לשלוט טוב יותר ברגשותיהם, ולהתמקד יותר ביכולת להפיק את המרב מהחיים.

תקשורת משופרת – אנשים מתקשרים טוב יותר לאחר גיל חמישים, בהשוואה לכל זמן אחר בחייהם. המודעות לרגשות אחרים והאופן בו הם חושבים מאפשרת להם להסתדר טוב יותר עם הסביבה.

טעם לחיים – ככל שאתה מתבגר, תרופות, מחלות כגון הצטננות, שפעת מחלות חניכיים ואלרגיות, משנים את חוש הריח והטעם, ומצב זה עשוי להשפיע על התזונה והבריאות. אם אתה מוצא שהמזון מתובל מדי, הוסף מעט שמן זית, עשבי תיבול כגון רוזמרין וטימין, שום, בצל, פלפלים או חרדל. רק הימנע ממלח.

מה השיער הזה עושה שם? כששיער הראש מתחיל להיעלם, הוא עשוי להופיע במקומות המוזרים ביותר, ולצמוח על האף או האוזניים. נשים מבוגרות עשויות להבחין בשערות קטנות על הסנטר. מצבים אלו נגרמים כתוצאה משינויים בהורמונים.

לא לעזוב את העבודה – פרישה מוקדמת אינה טובה לבריאות, אלא אם כן יש לך קריירה שנייה מהנה. מחקר שנקרא פרויקט אריכות ימים מצא שאנשים שעובדים קשה בעבודה ממנה הם נהנים, חיים שנים ארוכות יותר. נתון זה, בשילוב עם נישואין איכותיים וחברים טובים, הם המפתח לאריכות ימים.

הפחד אינו החבר שלך – יתכן שאתה מודאג מפני שבירת עצמות ככל שאתה מתבגר, אך אתה צפוי ליפול אם אתה פוחד ליפול. מחקר אחד מצא שכשליש מהמבוגרים מעל גיל 65 סובלים מפחד זה היות ושמעו שנפילות הן הגורם המוביל לפציעות בקרב אנשים מבוגרים.

הפחתת לחץ – הדו”ח השנתי של האגודה האמריקאית לפסיכולוגיה בארצות הברית קובע שמבוגרים מדווחים על פחות מתח בהשוואה לצעירים. בעיות בריאות וכסף עדיין מופיעות, אך תשעה מתוך עשרה מבוגרים מדווחים על יכולת התמודדות טובה עם לחצים


פורסם בקטגוריה בריאות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *