Home » פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות

פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות

פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבותגם אם נרצה וגם אם לא, מגיע הגיל שבו האנשים היקרים לנו מגיעים לגיל הזקנה ואינם מסוגלים עוד לנהל את חייהם בבית באופן עצמאי, הבית גדול בשבילם והם מרגישים בודדים. זה השלב שבו מתחילות המחשבות על מעבר לבית אבות. במסגרת החדשה של הדיור הם יקבלו את כל השירותים שמתאימים לצרכיהם, יחד עם אנשים נוספים בני גילם. כך תהיה להם דאגה של אנשי מקצוע, חברה ותעסוקה יומיומית.

מנסיונם העשיר של צוות clearing.co.il  נמסר כי מעבר לבית אבות הוא שינוי דרסטי בחיי הקשישים. עד עתה הם היו רגילים לביתם שלהם, לסדר שבו ולגודל שלו אשר התאים במיוחד עבורם. עם המעבר הם צריכים לארוז את חפציהם לבית חדש, שבמקרים רבים הוא קטן יותר. גודלן של דירות בבתי אבות מצריך מן האנשים לברור היטב אילו חפצים הם מעוניינים לקחת עמם ואילו חפצים הם ישאירו מאחור.

החלטות אלה אינן קלות מכיוון שמתלווה אליהן הפן הפסיכולוגי של הקשישים (פחד, חשש מהלא מוכר ועוד), לכן צריך לשים דגש על פינוי הדירה לקראת מעבר לבית אבות, כדי לדאוג לעניינים הטכניים שישנם במעבר מבלי לערב יותר מדי רגשות.

סידור הבית

מעבר לבית אבות הוא הזדמנות מצוינת להיפרד מרהיטים ומחפצים לא שימושיים, אולם הדבר מורכב מאוד מבחינה רגשית, במיוחד אצל קשישים שאגרו דברים במשך שנים על גבי שנים. את ענייני סידור הבית מומלץ שלא להשאיר לקשישים אשר עוברים להתגורר בבית אבות אלא כדאי להיעזר באנשי משפחה או אפילו באנשי מקצוע מנוסים בתחומי סידור הבית לקראת מעבר דירה.

עוד לפני שמסדרים את הבית לקראת מעבר לבית אבות כדאי לעצור רגע ולחשוב מה עומד להיות לקשיש במקום החדש מבחינת ריהוט בדירה, ולפי זה להחליט מה כדאי להעביר ומה אפשר להשאיר בבית, אילו חפצים חיוניים ואילו פחות. במשך השנים אנשים אוגרים חפצים, דברים קטנים ורהיטים רבים, במיוחד אם חיו בדירה שנים רבות.

עם המעבר לבית אבות צריך להחליט מה הקשיש לוקח עמו, מה עובר לילדים ומה לנכדים, ובכלל לדאוג למה שעושים עם כל תכולת הבית. כדי לצלוח את פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות, כדאי להיעזר בחברות מיוחדות אשר דואגות לכך, ובהן צוות אנשים שעוזר למיין חפצים ולקבל החלטות מה עושים לגביהם, והכול נעשה יחד עם הקשבה והבנה לרגישות המצב.

הדירה עמוסה בתכולה? לפינוי מהיר מקצועי ואמין לחצו כאן

מה לוקחים איתנו?

בבתי אבות או במסגרות של דיור מוגן יש דירות קטנות יותר ממה שהקשישים רגילים בביתם הפרטי, ולרוב הדירה מרוהטת ומכילה מוצרים חשמליים. לכן אין צורך לקחת רהיטים וחפצים גדולים, מכיוון שלא יהיה מקום לכולם. בעת פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות צריך לחשוב היטב מה באמת נחוץ וממשי, ומה אפשר לשמור במקום אחר.

אם הדירה החדשה מרוהטת כמעט לגמרי, אפשר לקחת רהיטים וחפצים שישלימו את החסר, אפשר לקחת תמונות לקיר, אלבומים, ספרים, כלי מטבח, תקליטים, מזכרות ועוד פריטים קטנים של חיי היומיום. חשוב להבין שבסידור הדירה הישנה לקראת מעבר לבית אבות, אנחנו נאלצים להיפרד מדברים רבים.

מה כדאי לבדוק?

פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות הוא תהליך חשוב ומשמעותי מאוד עבור הקשיש, ולכן חשוב להיעזר בחברה לסידור הבית בעלת מוניטין גבוה עם צוות אנשים מיומן. חשוב לבדוק היטב את הרקע שלה ואת העבודות שהיא ביצעה בעבר, חשוב לבדוק שאנשי הצוות סובלניים כלפי קשישים, ייענו לצרכיהם ויציעו עצות מועילות. כל אלה למטרה אחת ברורה והיא להקל כמה שאפשר את המעבר בשביל הקשישים.

לתיאום פינוי דירה בחינם לחצו כאן

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר