Home קופת חולים

קופת חולים

קופת חוליםכל אדם שחי במדינת ישראל צריך להיות רשום על פי חוק אצל אחת מארבעת קופות החולים. תוחלת החיים במדינתנו ובעולם גדלה באופן משמעותי בעשור האחרון והכול תודות לקדמה ולטכנולוגיה המספקת לנו את האפשרות ליהנות מתרופות ותהליכים מצילי חיים. עם העלייה בתוחלת החיים, חלה עלייה משמעותית בצורך לתת מענה רפואי לאוכלוסייה המבוגרת, ולכן כיום ניתן לראות כי השירותים שניתנים לקשישים אצל קופות חולים הם רחבים בהרבה ולכן ביטוח בריאות לגיל הזהב הינו משמעותי מאוד.

החוק במדינת ישראל קובע כי כל אזרח רשאי ויכול ליהנות משירותי בריאות ללא תשלום, אך כמובן שלא די בשירותים אלו משום שהם נחשבים בסיסיים ביותר, לכן אנשים עושים ביטוחים משלימים, שמספקים להם את האפשרות ליהנות מסל שירותים רחב יותר ומותאם יותר לצרכיהם.

שירותים בסיסיים לקשישים בקופת החולים

כאמור אנשים מקבלים שירותים בסיסיים במסגרת חוק הבריאות ושירותים אלו מסופקים לאנשים על ידי קופות חולים. מדובר על שירותי ביקור רופאים מומחים מטפלים, מכוני בריאות, מימון של אשפוז בבתי חולים, קבלת שירותי מרפאות חוץ, שירותי בריאות הנפש, שירותי אשפוז ושיקום לחולים סיעודיים, רפואה מונעת וחינוך לבריאות, תשלום מסובסד לתרופות, שיקום קשישים, מכשירי עזר ועוד.

אין ספק כי האוכלוסייה המבוגרת זקוקה לשירותים אלו ואין ספק ששירותים אלו הם שמספקים לקשישים רבים את האפשרות לחיות חיים סבירים ונאותים. מכשירי העזר למשל עולים אלפי שקלים והסבסוד אותו מציעות קופות חולים הוא גבוה במיוחד ומכסה על אחוז נכבד מההוצאות, כמו כן הסבסוד התרופתי פעמים רבות מציל חיים.

בני גיל הזהב זקוקים לטיפולים רפואיים יחודיים כמו אלצהיימר, דמנציה, בעיות לחץ דם נמוך או יתר לחץ דם, מחלות לב וכדומה. טיפולים אלו ניתנים לחולים  במסגרת קופות החולים.

אילו שירותים נוספים מציעות קופות החולים?

כשאדם מגיע לגיל מבוגר הוא זקוק ליותר ויותר עזרה, תוחלת החיים עלתה אך לא איכות החיים וכך ניתן לראות כי אנשים רבים חיים עוד שנים רבות, אך בעזרתם של מכשירים ומטפלים רבים שדואגים לכל צרכיהם.

חולה סיעודי הוא אדם שאינו מסוגל לבצע אחת או כמה מהפעולות הבסיסיות ביותר כמו לשתות, לאכול, להתקלח, להתלבש וכדומה. אין ספק כי על פי הגדרה זו, רבים הם האנשים שמוגדרים כחולים סיעודיים, למרות זאת המדינה לא מספקת להם מענה ראוי. הביטוח הלאומי למשל מספק עזרה של מספר פעמים בשבוע, אך ברור שלאדם שאינו יכול להתלבש ואינו יכול לבשל או לנקות, עזרה זו אינה מספקת ופעמים רבות הנטל בטיפולו הוא על המשפחה. יש משפחות שיכולות לשאת בנטל ויש שאינן יכולות, יש גם אנשים ללא קרובי משפחה.

ביטוח סיעודי ניתן לרכוש במסגרת קופות חולים והוא למעשה מספק מענה המשלים במידה רבה את המענה אותו מספק הביטוח הלאומי. לכל קופת חולים הקריטריונים שלה וסל השירותים שלה, אך אין ספק כי מדובר בסיוע רחב היקף שיכול לספק מענה לאיכות חיים גבוהה יותר כקשיש סיעודי.

מעבר בין קופות חולים

ישנם מצבים רבים בהם אדם מחליט לעזוב את קופת החולים בה הוא נמצא בשל תנאים כאלו ואחרים אותן מציעות קופות חולים אחרות. אדם יכול לבחור באופן חופשי בין קופות חולים שונות בארץ ולמעשה כל שעליו לעשות הוא לגשת לסניף הדואר הקרוב לביתו ולבקש את הטפסים הנכונים ולעבור.

 • למידע נוסף על הקופות השונות וביצוע השוואה ניתן להיעזר באתר חברה אזרחית – קופת חולים ושירותי בריאות

פעמים רבות ניתן לראות כי אדם מחליט לעת זקנה לעזוב את קופת החולים בה הוא נמצא שנים רבות, וזאת משום שקופת חולים אחרת מציעה לו ליהנות מהטבות רבות שבקופת החולים שלו הוא לא יכול לקבל. המעבר בין קופות החולים אינו פוגע בכם באופן אישי, אך חשוב להבין שישנה תקופת המתנה בה מבוצעים התשלומים לביטוחים המשלימים השונים. בזמן ההמתנה לא תוכלו ליהנות ממגוון השירותים, לכן יש לחשוב היטב האם להחליף קופת חולים בעת מחלה קשה, או מצב בו יהיה צורך בטיפולים יקרים שבדרך כלל מכוסים על ידי הביטוח המשלים.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן ובית אבות

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:





  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

  ????? ????? ??? ???