Home » זקנה ורווחה כלכלית

זקנה ורווחה כלכלית

ההוצאות משתנות, בעיקר כי הילדים סביר להניח שכבר עזבו את הקן. יש כאן גם חסכונות שנצברו והמון דברים חדשים שהאדם רוצה לנסות.

המשמעות היא שיש פוטנציאל לקבל רווחה כלכלית (גם) בגיל הזהב, אבל היא לא מובנת מאליה. הנה מספר דרכים שיגדילו את הסיכויים שתגיעו לשנים אלה של חייכם במצב הכלכלי הטוב ביותר האפשרי.

למה חשובה רווחה כלכלית בגיל הזהב?

רווחה כלכלית בגיל הזהב היא מטרה שכל אדם שיוצא לפנסיה צריך לשאוף אליה. גיל הזהב הוא במידה לא מבוטלת המועד המושלם להגשים את כל החלומות, לפתח תחביבים ולעשות את הדברים שעד עכשיו לא היה מספיק זמן לעשות אותם: תחביבים חדשים, סדנאות, חוגים, טיולים וכיוצא בזה. כל אלה דורשים מן הסתם הוצאה כלכלית, כך שמי שיש לו מספיק כסף יוכל לזכות באיכות חיים גבוהה יותר.

הרווחה הכלכלית תאפשר הגשמה עצמית לאנשים המבוגרים, תוך שיפור התחושות האישיות שלהם והביטחון העצמי. הם ירגישו שיש להם מטרה בשלב זה של חייהם, ושיש להם את כל הכלים להגשים אותה.

מילת המפתח: חסכונות

העצה הכי טובה שמעניקים לאדם במהלך חייו היא לנסות לחשוב לא רק על ההווה, אלא גם על העתיד. מומלץ לחסוך כמה שיותר כספים שיוכלו לשמש בעתיד. מי שמקשיב לעצה הזו ומפריש מדי חודש סכום מסוים לחיסכון, ומגיע לגיל בו ניתן לממש את הפנסיה – צפוי להיות ברווחה כלכלית משמעותית מאד.

קיימות זכויות כלכליות שונות לבני גיל הזהב, דוגמת הקצבאות השונות של המוסד לביטוח לאומי. הקצבאות יכולות להיות חד פעמיות גבוהות, או קצבאות המועברות לחשבון הבנק מדי חודש, וכספים אלה יכולים לשנות את התמונה לחלוטין.

הם מעניקים את הרווח הכלכלי שמצפים לו ומאפשרים לשמור על איכות חיים גבוהה באופן יחסי גם בלי שעובדים במשרה מלאה. אותם אנשים מבוגרים עבדו בשביל זה כבר מספיק שנים, לא?

משכנתא הפוכה

בשנים האחרונות הפכה לפופולארית במיוחד אפשרות המשכנתא ההפוכה, שמיועד אך ורק לבני גיל הזהב . העיקרון מנוגד למשכנתא ה"רגילה". מה שקורה הוא שהאדם המבוגר מעביר את הנכס שלו או חלקים ממנו לגורם הפיננסי, ומקבל בתמורה הלוואה שתהיה מן הסתם בסכומי כסף גבוהים.

משכנתא הפוכה יכולה להתאים למשל לאנשים מבוגרים העוברים להתגורר בבית אבות ורוצים לקבל סכום כסף נכבד שיאפשר להם לממן את זה ולהשאיר גם מספיק מזומנים בצד להוצאות האחרות. היא מהווה מפתח מרכזי לשיפור איכות החיים בגיל הזהב.

תמיד אפשר גם לעבוד

בשנים האחרונות, קשישים רבים עוזבים את מערך העבודה מתארך בצורה משמעותית ביחס לעבר. אפשר לייחס את זה לעלייה באורך החיים אבל גם לעובדה שההתנהלות הכלכלית בישראל של היום, מורכבת. אך ניתן להתפרנס בכבוד גם בגיל הזהב.

יש אנשים שמצליחים לשמר את המשרות שלהם, בעוד אחרים בוחרים במשרות אינטנסיביות מעט פחות: זו יכולה להיות משרה חלקית אבל גם משרה המתבצעת מהבית, באופן שיקל על האנשים המבוגרים לבצע אותה.

נקודה מעניינת אחרת היא שיש כיום מגוון הולך וגובר של משרות המיועדות באופן בלעדי לאוכלוסיה המבוגרת, כולל חברות כוח אדם או אתרים המציעים משרות מהסוג הזה בלבד.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715429

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר