רפלקסולוגיה לבני גיל הזהב

רפלקסולוגיה לבני גיל הזהברפלקסולוגיה מועילה ביותר לבני גיל הזהב, בעיקר בהענקת תחושת רווחה. ברמתה הבסיסית ביותר, רפלקסולוגיה מגבירה את זרימת הדם, החשובה ביותר לאנשים מבוגרים.

בעוד שהטיפול אינו מתיימר להאריך את חיי המטופלים, הוא מסייע באופן משמעותי למטופלים המתאוששים מניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת מפרק ברך או ניתוח פיקה. בנוסף, מקצר הטיפול את זמן ההתאוששות לאחר ניתוח. שימוש בטכניקות שונות מסייע להפחתת רמות הכולסטרול, מפחית ושומר על לחץ דם נמוך, מקל על מיגרנה וכאבי ראש, ומסייע בניידות.

מצבים בריאותיים המטופלים עם רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה משתייכת לתחום הרפואה המשלימה, ומסייעת לטיפול בכאבים ומכאובים כלליים הקשורים להזדקנות. מחקרים הוכיחו את היתרונות המתבטאים במצבים חמורים מהם סובלים בני גיל הזהב, וביניהם:

דלקת מפרקים

מתבטאת בחריגות גופניות של חום, כאב ודלקת. הפרעות דלקת מפרקים, דלקת הרקמה הליפית, כאב גב תחתון והתקררות, עשויים לאפיין את הדלקת, ולהתבטא בנוקשות שרירים וכאבי מפרק, הנובעים מכמויות גדולות של חומצות שתן, המשפיעות על המבנה הגרמי של הגוף, היות והוא אינו יוצא כראוי מהמערכת, ולעיתים קרובות מצטבר בגוף.

באמצעות מתן טיפול כללי במשך מספר שבועות, רפלקסולוגיה מסייעת להקל על תסמינים מטרידים רבים, כולל נוקשות שרירים ומפרקים, ושימור הניידות. לעיתים קרובות המטופל חווה הקלה לאחר מספר טיפולים קבועים, המסייעים למנוע עיוותי עצם נוספים.

מחלת אלצהיימר

אלצהיימר היא סוג של דמנציה, המשפיעה בדרך כלל על בני גיל הזהב, למרות שהיא עלולה לפגוע גם באנשים בגילאי ארבעים. המחלה מאופיינת בניוון נפשי מתקדם, אשר מפריע ליכולת לתפקד בעבודה או בבית. התסמינים כוללים אובדן זיכרון, דיכאון ושינויים קשים במצב הרוח. רפלקסולוגיה היא שיטה שאינה מילולית ומרגיעה המלמדת את המטופל שיטות הרפיה, המסייעות לו לחוש כי הוא נמצא במקום בטוח.

שבץ מוחי

שבץ נגרם באמצעות הפרעה באספקת הדם למוח, ואנשים מבוגרים נמצאים בסיכון גבוה יותר ללקות במחלה זו, אם כי רבע מהמקרים מתרחשים בקרב ילדים או בני נוער. מספר גורמים מעוררים שבץ, וכוללים לחץ דם גבוה, סוכרת, רמות גבוהות של כולסטרול, היסטוריה של שבץ, מחלות לב, שימוש בסמים, שתייה מופרזת של אלכוהול ועישון. טיפול רפלקסולוגיה מועיל באמצעות השבת התפקוד לגפיים, מקל על מתח, משפר את זרימת הדם ומסייע לתפקוד הטבעי של הגוף.

מצבים בריאותיים האופייניים לבני הגיל השלישי

בנוסף, מסייעת הרפלקסולוגיה למצבים שונים מהם סובלים בני גיל הזהב, והכוללים:

מצבים בריאותיים של דרכי הנשימה – כגון ברונכיטיס, סינוסיטיס ונפחת, הטיפול מסייע להפחתת התסמינים.

לחץ דם גבוה הטיפול מוביל להרפיה עמוקה, ומסייע לשמירת לחץ דם תקין והורדת לחץ דם גבוה.

חרדה ודיכאון – אנשים מבוגרים נוטים יותר לסבול ממצבי חרדה ודיכאון, ורפלקסולוגיה מסייעת להקל על התסמינים, באמצעות הרפיה ושחרור אנדורפינים לזרם הדם, ובהתאם מתרחשים שיפור נפשי ורווחה.

יעילות הרפלקסולוגיה לבני גיל הזהב

זהו טיפול עדין, שאינו פולשני, המתבצע על הרגליים בלבד, כך שהוא מסייע להקניית שלווה עמוקה ובהתאם מסייע לתהליך הריפוי של הגוף עצמו. לפני כל טיפול, המטפל בודק את ההיסטוריה הרפואית המפורטת של המטופל, על מנת לקבל תמונה ברורה של המצב בהווה, ובעיות בריאותיות מהן סבל בעבר. עם הידע שלו באנטומיה ופיזיולוגיה, הוא מתאים את הטיפול הרפלקסולוגי, בהתאם למצב האישי.


פורסם בקטגוריה טיפולים, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.