תזונה אישית לקשישים בתהליך שיקומי

תזונה אישית לקשישים העוברים תהליך שיקומיהמזון שאנו אוכלים משפיע מאד על בריאותנו. מזון שאינו מתאים או אינו בריא עלול לגרום לנזקים בריאותיים, בעוד שתפריט מזין ומותאם לבריאותנו הוא בעל סגולות ריפוי ושימור של בריאות טובה. קשישים המגיעים להליך שיקומי נמצאים לאחר מצב טראומטי של הגוף: תאונה, מחלה, שבץ או ניתוח. בעקבות אירועים אלו הם סובלים מבעיות רפואיות שונות ומתקשים לשמור על התזונה שצרכו לפני האשפוז.

בנוסף, לעתים בזמן השיקום נדרשים הקשישים לשנות את תזונתם מסיבות שונות. על מנת לסייע לקשישים להחלים, מתוך הבנה של החשיבות הרבה שיש למזון שאוכלים הקשישים, החל בי”ח השיקומי פלימן בהפעלת פרויקט מיוחד הנקרא תפירת “חליפה תזונתית אישית” לכל קשיש.

מהי “חליפה תזונתית אישית”?

חליפה תזונתית אישית זו תכנית תזונתית המתאימה את עצמה באופן אישי לקשיש, למצבו הגופני ולצרכיו. קשישים רבים הנמצאים בתהליך שיקומי נזקקים לתזונה מיוחדת. חלקם אינם יכולים לאכול סוגי מזון מסוימים ולעומת זאת נדרשים להכניס לתפריטם היומי סוגי מזון שעד כה לא היו חלק מתפריט זה. ישנם גם מצבים בהם קשישים מתקשים לאכול עקב בעיות בליעה או בעיות בשרירי הפה. לקשישים אלה יש להתאים תפריט אותו יוכלו לאכול.

מסתבר כי קשישים בתהליך שיקומי, לעתים מתקשים להשתקם עקב תזונה לא מתאימה, או עקב קושי באכילה. חליפה תזונתית אישית מתייחסת למכלול הצרכים והקשיים של הקשיש ובונה על פיהם תפריט מיוחד עבורו. תפריט זה הוא דינאמי ומשתנה בהתאם למצבו של הקשיש וצרכים חדשים שעולים במהלך תהליך השיקום.

כיצד “נתפרת” חליפה תזונתית אישית לקשיש?

לפני בניית התפריט נערך תהליך אבחנה. התהליך כולל בדיקה של הפרמטרים הבאים:

  1. מרקם המזון הדרוש: ישנם קשישים המתקשים לאכול מזון מוצק. למשל, קשישים לאחר אירוע מוחי עלולים להתקשות בבליעה עקב נזק שנגרם לשרירי הבליעה, לכן הם זקוקים למזון רך או נוזלי. ישנם קשישים אחרים אשר עקב הבעיה הרפואית אינם יכולים להחזיר לפה שינים תותבות ולכן זקוקים גם הם בזמן השיקום למזון רך או נוזלי. קשיים אלה נבדקים ובהתאם להם נבחר מרקמו של המזון.
  2. סוג השתייה: איזו כמות שתייה נחוצה ליום, מה האינטנסיביות שבה על הקשיש לשתות, אילו סוגי משקאות (האם מותרת שתייה קלה? האם מותרת שתייה מוגזת? שתייה ממותקת?) וכדומה.
  3. סוג הכלכלה: האם יש מרכיבים שאינם יכולים להיות במזונו של הקשיש, כמו סוכר או מלח? האם הכלכלה צריכה להיות עשירה בחלבונים? ברזל? וכדומה.
  4. העשרת המזון ותוספי מזון ייחודיים: כגון ויטמינים תוספי מזון כברזל, סידן, ועוד.
  5. הערכת בריאות הפה: אילו סוגי מזון יכול הקשיש לאכול בעקבות מצב הפה: מצב השיניים, הגמישות של הלשון, יכולת הבליעה, האם יש פצעים או זיהומים בפה המהווים מצב זמני ואשר ניתן לשפרם באמצעות סוגי מזון שונים או להקל על האכילה במצב זה על ידי הימנעות מסוגי מזון שונים, וכדומה.

את ההערכה הזו עושה צוות רב מקצועי הכולל: דיאטנית קלינית, וצוות רפואי. בהפעלת התכנית שותף גם צוות המטבח המוציא את “החליפה התזונתית” לפועל.

מטרות התכנית

מטרות התכנית הן לסייע למטופל להבריא גם בעזרת תכנית תזונתית מתאימה. המזון כולל ויטמינים ומינראלים המסייעים לבניה וחיזוק של הגוף. בעזרת המזון ניתן למלא חוסרים או למנוע החמרה. המטרה היא לסייע גם לקשישים בעלי בעיות לעיסה ובליעה לקבל את התזונה הנחוצה לגוף על מנת שיתחזקו ויבריאו. בנוסף, התכנית נבנית בשלבים ומשתנה בהתאם למצבו של הקשיש על מנת לענות בכל פעם על צרכים חדשים ולהציב בכל פעם מטרות חדשות עד להחלמה המלאה.

קראו על מדריך לתזונה צמחונית בגיל הזהב <<<


פורסם בקטגוריה טיפולים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.